Kontakta oss

Laröds skola
Hittarpsvägen 2
252 84 Helsingborg

Skolledning

Gull-Britt Holm, rektor
gull-britt.holm@helsingborg.se
Telefon: 042-10 47 09
Mobil: 0732-31 51 70

Kristofer Eriksson, biträdande rektor
kristofer.eriksson@helsingborg.se

Personal

Josefin Rask Nordvall, expedition
josefin.rask-nordvall@helsingborg.se
Telefon: 042-10 40 11
Jobbar måndag-fredag 08.00-16.30

Anna Ekberg, bibliotekarie
anna.ekberg@helsingborg.se

Elevhälsan

Lena Linander, skolsköterska
lena.linander@helsingborg.se
Telefon: 0730-505794

Louise Wikman, skolsköterska
Louise.Wikman@helsingborg.se

Christina Lindgren, skolläkare
christina.lindgren1@helsingborg.se
Bokas genom skolsköterskan

Izabella Raneland, skolkurator
izabella.raneland@helsingborg.se
Jobbar måndag-torsdag

Daniel Bramberger, skolpsykolog
daniel.bramberger@helsingborg.se

Studie- och yrkesvägledare

Gunilla Ahlstedt, studie- och yrkesvägledare
gunilla.ahlstedt@helsingborg.se
Telefon: 042-10 33 83
Mobil: 0709-50 79 35

Specialpedagoger

Ingela Scherrer, specialpedagog, arbetslagsledare
ingela.scherrer@helsingborg.se

Maria Sjölander
maria.sjolander@helsingborg.se

Ninni Hagen
ninni.hagen@helsingborg.se